Dekast Endüstri Limited Şirketi 2006yılında M. Tahir Raşitzaimoğlu tarafından Kastamonu’da kurulmuştur. Sentetik örme çuval imalatı sektörünün önde gelen imalatlarından birisi olan Dekast Endüstri Ltd.Şti. 2017 yılından itibaren Sentetik çuval üretimine paralel olarak Sentetik Hava Yastığı kumaşı da üretmektedir.

Üretilen kumaşlar dokumadan sonra Lamine işlemine de tabi tutulmaktadır.

Şirketimiz 2019 senesinde ihracata başlamış olup 2020 senesindeki hedefimiz % 80 ihracat yapmaktır. Aylık kapasitemiz 180 ton civarındadır. İplik hattı ve dokuma hattı makinalarımız Avusturya menşeilidir. Halife köyü Organize Sanayi bölgesinde 5.800 m2 kapalı alan üzerinde faaliyet sürdüren Dekast Endüstri Sentetik Örme Çuval imalatı yapmaktadır. Yılda 738  ton üretim kapasitesine sahip olan Dekast Endüstri Polipropilen çuval ithalat ve ihracat gerçekleştirilmektedir.

Biz sektörümüzün gerektirdiği sorumlulukların farkında müşterilerimizin koşulsuz mutluluğunu esas alan bir firmayız. 2017’ den itibaren kazandığımız deneyimlerle, bugün geldiğimiz noktada müşterilerimizin bize inanan ve güvenen çalışmalarımızın katkılarının farkındayız.

İşimizi en iyi şekilde yapıyor olmanın ve her yıl daha ileriye gitmenin heyecanını yaşıyoruz. Problemleri ve olumsuzlukları cesaretle göğüsleyerek bilimi ve teknolojiyi rehber alan çözümleyici yaklaşımlarla aşmak temel hedefimiz.

Şirketimizin Mevcut faaliyetleri : Şirketimiz hammaddesi PP olan hammaddeyle Stanlingen makinamız ile ip yapılmaktadır. Bunun yanında 40 adet SL6 Dokuma makinalarıyla çuval kumaş üretilmektedir .Günlük kapasitemiz 150.000 metredir. 2020 standartlarına uyduğumuz için 5 adet Stanlingen marka  SL62 1.70 cm genişliğinde dokuma kapasitesi olan makinalarımızda daha iyi üretim yapabilmek için firmamıza eklenmiştir.